top of page
05 Dačice - Letní den

Moravská Dyje je vodáky opomíjená pro četné jezy s nutností přenášení a množství  překážek na řece,           či spíše v říčce.  Plavbu komplikuje spousta nízkých křovin, klád i celých stromů napříč tokem.                   Pro normálního vodáka v „neckách“ ať už pevných, nebo nafukovacích a s bečkou piva na palubě jsou tyto překážky těžko překonatelné.

Já však nejsu vodák, kdysi jsem začínal na windsurfingu a tak je pro mne normální na plavidle stát, než abych se krčil v nějakých neckách. Si myslím, že pedl je na takové říčky ideální. Samotný váží sotva 10 kilo, plus bivak výbava se vejde do 15ti kg. S tímto se dá lehce plout po malé říčce, prodírat se chroštím, přelézat klády, nebo si na plovák lehnout a podplout.  Plavbu jsem si náramně užíval, občas jsem si připadal jako     na Amazonce, nebo na cestě do pravěku.  A nakonec, překážky jsou k tomu, abychom je překonávali.

A  byla to velká zábava, každá kláda, strom nebo houština byla výzva. Další den jsem doplul do opravdu luxusního kempu „Letní den“ u Starého Hobzí.  Po nocích v lese příjemná změna. Teplá sprcha, večeře         a pivko v hospůdce, to je pro každého tuláka třešnička na dortu.

Video

03 ... a cíl - Kemp Letní den
DACICE LETNI DEN.bmp
02__1981_Začal_jsem_s_windsurfigem.JPG

 První bivak po krátké etapě od nádraží v Dačicích.           Po snídani jsem připraven k plavbě

IMG_20200917_074012.jpg
IMG_20200917_091009.jpg
bottom of page