top of page

08 Nové Mlýny na Minicatu

Přehrada pod Pálavou je mé „rodné hnízdo“, odkud jsem vyplul.

V roce 1980, hned po vojně se objevil windsurfing, hned sem si sehnal použitý komplet a to byly mé začátky s jachtingem. Nejdříve na horní nádrži u Pasohlávek, po napuštění se stala Novomlýnská přehrada má domácí voda.

V roce 1992 se stala domovem i pro naší Salacii, než se v roce 1996 odvezla na Jadran.

Kamarád „Ryba“ provozoval na přehradě půjčovnu plavidel všeho druhu, v roce 2017 se k němu přidávám do týmu jako instruktor jachtingu na Minicatu.

 Je to 4.2 metru dlouhý nafukovací katamarán , plachetnice a je s ním velká zábava, hlavně ve svižném větru. A tak si každé léto užívám jachtingu, při výuce potkávám samé příjemné lidi.

Plavbu na Minicatu od začátku soustavy Novomlýnských nádrží v Brodu nad Dyjí, přes horní, střední a dolní nádrž, až k hrázi u Nových mlýnů bych chtěl zařadit do mého putování „Od pramene …“ Bohužel na střední Mušovské, je  přírodní rezervace a plavba je zde zakázána.

Nabídl jsem správcům rezervace takovou plavbu, s přenocováním třeba u bývalého Mušova, spojené s pozorováním ptactva a vytvořením foto a video dokumentu o životě v rezervaci. To bohužel nějak neprošlo. Noo co se dá dělat, tak alespoň dolní nádrž zařadím do mého putování do Soluně.

NOVE MLYNY-.jpg
09_WS_MUÅ¡ov_1983010.jpg
_DSC0023.JPG
05_MINICAT.jpg
IMG_20200725_112657.jpg
12 MLYNY.JPG
10 MLYNY.JPG
03_MINICAT.jpg
bottom of page