top of page

1995 vezeme Salacii do Chorvatska

Aktualizováno: 26. 12. 2020


V roce 1995 odjíždíme do Chorvatska a Salacia konečně mohla vyplout vstříc nekonečným obzorům. V Chorvatsku trvale kotvila do května roku 2018.

Prvních několik let, vzhledem k probíhajícímu konfliktu na pevnině jsme našli zázemí pro celoroční kotvení v městečku Malinská na ostrově Krk, na severu Chorvatska, nedaleko Rijeky. Později v luxusní, ale v tehdejší době jachtaři málo užívané maríně v Sukošanu. Po ukončení konfliktu a dramatickém navýšení poplatků v Sukošanu nacházíme malý, ale útulný přístav Solaris nedaleko Šibeniku.

Já jsem byl od roku 1997 živnostník, 14ti místným minibusem „čičiBUSem“ Ford Tranzit nabízel dopravu všemožným cestovatelům – vodákům, paraglidistům, horolezcům, cyklistům a podobným dobrodruhům. Nebylo vůbec jednoduché skloubit živnost a lákavé možnosti několikatýdenních plaveb po Jadranu. Tak jsem v roce 2003 palubu Salacie „dočasně opustil“. Jednoduší pro mne bylo věnovat se ve volných chvílích rekreačně paraglidingu a s „padákem nad hlavou“ občas putovat Evropou po nejkrásnějších letových terénech.

Spolumajitel Ludvík si vzal k sobě Stanislava a společně Salacii provozovali. Nooo ... ale i v Solarisu přišla „bída na kozáky“, či spíše pověstná nenasytnost Chorvatů přesáhla mez trpělivosti a tolerance.

V květnu 2018 se Salacia vrací domů, „dočasně“ umístěna v chroští u Ludvíka za domem. Už byla na cestě k postupnému zániku, proměny na vrak, dětskou prolézačku, králikárnu nebo podobnému smutnému konci...


Převoz na Nové Mlýny červen 1994

Chorvatsko červenec 1996Moje plavby na Jadranu v letech 1996 - 2003Ta modrá věc vlevo u zábradlí, to je ....
...úúúžasný, nerozbitný, nepotopitelný, stabilní, velkokapaciní skládací invazní "KÝBLBÓT" :-)


71 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page